Szczęśliwego Nowego Roku

31.12.2010 - Zielona Góra
 

Korzystając ze sposobności chciałam złożyć Wszystkim
najserdeczniejsze życzenia noworoczne,
abyście w tę cudowną noc zapomnieli o swoich troskach i przykrościach,
aby wszystkie złe chwile zapamiętane przez Was poszły w zapomnienie,
a te dobre przeistoczyły się w cudowne wspomnienia
w nadchodzącym Nowym Roku!

Kolejny Rok za nami … Rok pracowity, pełen niespodzianek. Zrealizowaliśmy większość założonych przez nas celów.

Serdecznie dziękuję mojemu mężowi za wytrwałość, przyjaciołom za wiarę i motywowanie mnie w dążeniu do celu, przypadkowo spotkanym ludziom za życzliwość.

Wiosna tego roku była dla nas pracowita. Miałam przyjemność poznać Milana Hoyera i brać czynny udział w szkoleniu tropieniowym.  Rewelacyjnie ćwiczyło mi się pod okiem Marysi Pajzderskiej podczas seminarium Agility. Dziękuję również Beatce Karpecie, Jackowi Lewkowiczowi i Pavlowi Markuskowi za pracę nad posłuszeństwem i obroną. Cieszę się, że ich wkład w moje i Idriss kształcenie nie poszedł na marne. W czerwcu zdałyśmy egzamin na Psa Towarzyszącego, a we wrześniu godnie zaprezentowałyśmy się podczas VI Zielonogórskich Zawodów Obedience w klasie 0.

Sezon wystawowy również uważam za udany.  Idriss ukończyła dorosły Championat Polski mając zaledwie dwa lata, co uważam za olbrzymi sukces. W 2010 r. wzięła udział w zaledwie czterech wystawach, z czego aż trzy razy uzyskała tytuł Najlepszej Suki w Rasie- BOS, a raz tytuł Zwycięzcy Rasy – BOB.

Dwukrotnie również docenili urodę Idriss redaktorzy miesięcznika PIES, publikując jej zdjęcie wśród 10 najładniejszych psiaków.

Wszystkie te sukcesy przyćmiewa jednak fakt, że Idriss spodziewa się potomstwa ! Sukcesem zakończyła się randka z niemieckim reproduktorem Cliffem vom Wildblumenlad. Owoc ich chwili „zapomnienia” narodzi się już w styczniu.

Cieszę się, że Nowy Rok zapowiada się równie pracowity i ekscytujący !


Wesołych Świąt

 

Życzymy wszystkim naszym przyjaciołom, znajomym oraz przygodnie zaglądającym na naszą stronę

Wspaniałych Świąt Bożego Narodzenia,
spędzenia czasu w rodzinnym gronie,
spełnienia najskrytszych marzeń

Dla nas te Święta będą cudowne - od Idriss otrzymaliśmy najlepszy prezent o jakim marzyliśmy. Pozostaje nam więc oczekwiać pierwszej gwiazdki i spędzić ją z naszymi dziećmi, oraz naszą rodziną.

 


 

Idriss jest w ciąży

Tajemnica Idrisskowego brzuszka wyjaśniona :D

Idriss jest w ciąży !!!

Wczoraj - 15 grudnia 2010 r. - dr Wojtek Szylkin z Kliniki Weterynaryjnej stwierdził na podstawie badania USG u Idrisski ciążę mnogą. 

idrisskowedzieci

Idriss dała mi i mojej rodzinie najwspanialszy prezent jaki moglibyśmy dostać pod choinkę. Świadomość, że w jej brzuszku rozwijają się Małe Skarby to cudowne uczucie.

Szczegółowe informacje dotyczące ciąży i miotu B znajdziesz TUTAJ


Oczekiwanie ...

Ach, to czekanie...

Wiem, że ciąża psia trwa około 63 dni i zdaję sobie sprawę, że pierwszy miesiąc to jedna wielka niewiadoma - czas oczekiwania. Suka wtedy rzadko ma symptomy, które mogą świadczyć o ciąży, choć różne źródła podają, że czasem suki więcej śpią, mają mdłości, zwiększone łaknienie, pojawiają się zmiany fizjologiczne w obrębie sutków oraz śluz wydzielany z pochwy. Wiem także, że obecnie istnieją trzy metody sprawdzenia, czy suka jest w ciąży. Można wykonać test ciążowy dla suk, poprosić weterynarza o badanie USG lub zdjęcie RTG. Dwa pierwsze badania nie dają 100% gwarancji. Test robi się przeważnie około 28 dnia ciąży, a badanie USG można wykonać już 21 dnia od zapłodnienia, ale w tak młodej ciąży zdarza się przeoczenie płodów. Zdjęcie RTG natomiast dokładnie określa liczbę płodów, można je wykonać dopiero na tydzień przed porodem. Osobiście jestem przeciwniczką tego badania ze względu na szkodliwe działanie promieni rentgenowskich na maluszki.

Dziś mija 26 dni od krycia. Jeśli Idriss jest w ciąży, jej dzieciaczki są wciąż bardzo małe, mierzą zaledwie 15-30 mm. Dopiero kilka dni temu zapłodnione komórki jajowe zagnieździły się w macicy i właśnie zaczyna się etap wzmożonego rozwoju. Na dniach planuję więc wykonanie badania USG w Klinice dr Hanusz w Zielonej Górze. Prawdopodobnie podczas badania u weterynarza będzie można usłyszeć już bicie ich serduszek, bo mam wielką nadzieję, że u Idriss zostanie potwierdzona ciąża.

Nie ukrywam, że zaobserwowałam u niej pewne zamiany w zachowaniu. Znacznie więcej śpi, stała się mistrzynią w złodziejstwie, powiększyły się jej brodawki sutkowe. Oczywiście żaden z tych objawów nie jest gwarancją ciąży, bowiem u suk zdarzają się niestety ciąże urojone, które mogą mieć podobne symptomy. Innym powodem zmian Idrisskowego zachowania może być nadchodząca mroźna zima...

Wiem o tym wszystkim, a mimo to, albo raczej dlatego jestem dobrej myśli. Jeszcze tylko kilka dni dzieli mnie od badania odkrywającego tajemnicę Idrisskowego brzucha, muszę być więc mega cierpliwa.

Umilam sobie czas oczekiwania, oglądając różne filmiki. :-)


 

Iron - Międzynarodowym Championem Wystawowym

Iron Chatka Zielarki
Brat Idriss - IRON Chatka Zielarki  po raz kolejny wraca z wystawy z tytułami. W Kielach na Międzynarodowej Wystawie Psów Rasowych zdobył kolejnego CACIB'a i BOB'a.

Iron ma na swoim koncie  7 CACIB'ów uzyskanych w Polsce, Holandii, Rosji i na Litwie. Tym samym uzyskał tytuł Międzynarodowego Championa Wystawowego ( C.I.E.)    !!!

Ala, Romek serdecznie gratuluję!!!

 

 


Pierwsza randka w Neumarkt - Niemcy

Ostatnie dwa dni spędziłyśmy w odległej o 550 km miejscowości Neumarkt w Bawarii. Idriss pierwszy raz w życiu była na prawdziwej randce. Wybrankiem został niemiecki reproduktor  Cliff vom Wildblumenland, pies o doskonałej budowie i wspaniałym ruchu, stabilnej psychice, wielokrotnie doceniony przez niemieckich sędziów. Cliffa wypatrzyłam w Coburgu, na jednej z największych hovawarcich wystaw w Europie. Zaprezentował się rewelacyjnie, wygrywając w swojej klasie.

Cliff jest psem wolnym od chorób oczu i serca (badania poświadczone certyfikatem), a jego stawy biodrowe są idealne – A1.

Jest wyszkolony w zakresie posłuszeństwa oraz tropienia, a swoje umiejętności potwierdził zdanymi egzaminami: BH, FPR1 i FPR2. Zdał również test kondycyjny AD.

Wartość Cliffa jako reproduktora doceniło wielu hodowców, dlatego Cliff może się poszczycić 5 miotami w Niemczech (szósty w drodze) i 3 miotami zagranicą. Czwarty zagraniczny będzie z naszą Idriss, mam wielką nadzieję.:-)  

Idriss przyjęła zaloty Cliffa, a ich spotkanie zostało skonsumowane. Teraz pozostaje nam czekać na pierwsze badanie usg, które planuję wykonać za 4 tygodnie, a które pokaże, czy Idriss jest szczenna.

Serdecznie dziękuję Birgit i Berndowi za gościnę i za umożliwienie tej randki, oraz mojej koleżance Dorocie za fachowe porady i miłe towarzystwo w podróży.

Malutka relacja foto - poprawimy sie po narodzeniu szczeniąt.

 idriss i cliff  idriss i cliff2

Zapraszam do odwiedzenia zakładki poświeconej MIOTOWI B.


Jesień, jesień ....

Tegoroczna jesień niezbyt łaskawa… deszczowa i chłodna.  Polując na słońce udało nam się pstryknąć kilka ładnych fotek…

Idriss Chatka Zielarki   Idriss Chatka Zielarki

Więcej jesiennej Idriss w Galerii - kliknij


Hovawarcie ABC ...

W dziale CIEKAWOSTKI pojawiły się dwa artykuły -

Hovawart jak Himalaje - Julii Wolin

oraz

W oczekiwaniu na szczenię - mojego autorstwa

Zapraszam do mojej czytelni- kliknij


Idriss na łamach miesięcznika PIES - listopad

W listopadowym numerze miesięcznika PIES zdjęcie naszej Idriss ukazało się wśród 10 najładniejszych fotek nadesłanych do redakcji gazety na konkurs fotograficzny pt. „ W duecie zawsze raźniej”.

Więcej o konkursach w których brałyśmy udział można poczytać TUTAJ.


weekend szkoleniowy z Markuskiem - październik 2010

Idriss Chatka ZielarkiW ostatni weekend, 15-16 października 2010r., miałyśmy przyjemność ćwiczyć pod Zieloną Górą w Stożnej ze znanym w Polsce pozorantem - Pavlem Markuskiem. Dla Idriss ten trening będzie pewnie zakończeniem sezonu. Nasze plany wykluczają Idriss z tego typu ćwiczeń na pewnien okres. Mamy jednak nadzieję, że już wiosną wrócimy do treningów i zdecydowym krokiem przygotujemy się do egzaminu IPO.

Atmosfera podczas treningu wspaniała. Ludzie sympatyczni i przyjaźni. Zaciszne miejsce do siedzenia z gorącą herbatą i kawą oraz pięknym widokiem na staw i pola. Pogoda jak na zamówienie; ani nie padało i ani nie było upalnie. Idealne warunki do dobrej pracy.

Serdecznie dziękuję Dorocie i Markowi za udostępnienie placu treningowego oraz Pavlowi za trening.

Plan zdjęciowy wykonany, tym razem jednak fotki nie są najlepsze - KLIKNIJ.


 

Krajowa wystawa psów rasowych w Zielonej Górze - 2010

Idriss Chatka Zielarki12 września 2010 r.  odbyła się Krajowa wystawa psów rasowych w Zielonej Górze

Idriss Chatka Zielarki po raz kolejny zaprezentowała swoją klasę. Na ringu wystawowym wybiegała sobie CWC i tytuł Najlepszej Suki w Rasie, natomiast podczas VI. Zielonogórskich Zawodów Obedience w klasie 0 otrzymała ocenę DOSKONAŁĄ.

Szczegółowa relacja z wystawy i zawodów TUTAJ.

W dniu dzisiejszym nie tylko Idriss triumfowała. Brat Idi - IRON Chatka Zielarki na Klubowej Wystawie Molosów w Warszawie otrzymał ocenę doskonałą, CWC oraz tytuł Zwycięzcy Klubu. Serdecznie Gratulujemy !!!!!!!!!


 

Sopot, Toruń i Białystok

Iron 
Kolejne sukcesy wystawowe  IRONA - brata Idriss .


SOPOT:   CWC, CACIB, BOB.

TORUŃ: CWC, NPWR, BOB,

BIAŁYSTOK: CWC, CACIB, BOB

Gratulujemy !!!!!!!!

 


Idriss na łamach miesięcznika PIES

    

 

 

W lipcowym numerze miesięcznika PIES zdjęcie naszej Idriss w żonkilach ukazało się wśród 10 najładniejszych fotek nadesłanych do redakcji gazety na konkurs fotograficzny pt. „ W kwiatach psu do twarzy”.

Więcej o konkursach w których brałyśmy udział można poczytać TUTAJ.

 

 

 


 

Wybrzeże Bałtyckie - wakacje 2010

Sezon urlopowy zaczęty w pełni. Jesteśmy od kilku dni nad morzem, niestety jeszcze nie w komplecie. Do pełni szczęścia brakuje nam tylko przyjazdu Maćka, który wyszedł cało na dniach z ciężkiego wypadku samochodowego.

Pogoda piękna, dzieci i pies przeszczęśliwe. Idriss ma swoją ukochaną wodę i frisby. W przerwach pomiędzy kąpielą w morzu służy dzieciom za „koparkę”.

Idriss Chatka Zielarki  Idriss Chatka ZielarkiIdriss Chatka Zielarki

Więcej fotek z naszych wakacji w GALERII - kliknij


 

Krajowa wystawa psów rasowych w Gorzowie Wielkopolskim

Idriss Chatka Zielarki

   

Pierwszy występ w Klasie Championów za nami.

4 lipca 2010 r. m Idriss Chatka Zielarki zaprezentowała się na wystawie psów rasowych w Gorzowie Wielkopolskim.

Uzyskała ocenę doskonałą i CWC.

 

 

    


 

Krajowa wystawa psów rasowych w Olsztynie -

 Idriss Chatka Zielarki

4 lipca 2010 r. - Krajowa wystawa psów rasowych w Olsztynie

Po raz kolejny Iron Chatka Zielarki (brat Idriss) wypadł doskonale - tym razem na krajowej wystawie psów rasowych w Olsztynie wywalczył CWC, NPwR i BOB, oraz w głównych finałach stanął  na podium zajmując 3 miejsce w II grupie.

   

    


 

Mniszków - mini wakacje

Idriss Chatka Zielarki
Pierwszy wyjazd wakacyjny mamy za sobą. Wprawdzie krótki, ale w niezmiernie miłej atmosferze. W dniach 25-27 czerwca odwiedziliśmy znajomych w Mniszkowie. Pogoda dopisała, było ciepło, ale nie gorąco. Okolica prześliczna. Dla Idriss znalazł się nawet potok górski - oczywiście suka nie odpuściła i musiała się w nim wykąpać. Dziękujemy Kasi i Jackowi za gościnę i mile spędzony czas .

Fotki z wyjazdu można zobaczyć w Galerii Idriss - KLIKNIJ

 

 


 

Międzynarodowa wystawa - Moletai Litwa

Iron Chatka Zielarki

20 czerwca 2010 r. -
Międzynarodowa wystawa - Moletai Litwa

Iron Chatka Zielarki (brat Idriss) znowu wygrywa !!!!

20 czerwca w Moletai na Litwie Iron otrzymał: 1 lokatę w klasie Championów, CAC w konkurencji z fińskim Interchampionem, oraz w porównaniu z fińskimi hovawartami otrzymał CACIB i BOB.

  

 

 


 

Klubowa Hovawartów - Coburg NIEMCY

20 czerwca 2010 r. - Klubowa Hovawartów - Coburg NIEMCY


20 czerwca 2010 r. w przepięknie położonym miasteczku Grosswalburg NIEMCY odbyła się Klubowa Wystawa Hovawartów organizowana przez Niemiecki Klub Hovawarta RZV. Wystawa przygotowana na bardzo wysokim poziomie, organizatorzy zadbali chyba o każdy szczegół. Wielki parking, olbrzymie ringi, zaplecze gastronomiczne, sanitarne, souveniry. Na korzyść organizatorów spisała się również pogoda, słoneczna, ale nie upalna. Równocześnie z oceną hovawartów odbywały się także zawody Obedience.

Do oceny stanęło łącznie około 100 psów i suk z Niemiec, Polski, Francji, Węgier, Austrii, Finlandii i Rosji (być może i z innych krajów, nie udało mi się jednak wyłapać nazw).

Bardzo dobrze pokazały się dwie suki w polskich  rękach: Gira vom Nadjangrund - Lucyny - występująca w Klasie Championów z lokatą II, oraz Sunia Las Księżniczek - Marii Kuncewicz - występująca w klasie użytkowej z lokatą III. Gratuluję właścicielkom pięknych suk!!!

Relację foto można obejrzeć TUTAJ.

Egzamin PT

Miło nam zakomunikować, że Idriss Chatka Zielarki 12 czerwca 2010r. zdała egzamin PT-1 na Psa Towarzyszącego, uzyskując 169 punktów i ocenę dobrą. Sędziował Stanisław Pasek.

Otrzymaliśmy Dyplom Głównej Komisji Szkolenia Psów ZKwP, medal za zajęcie II miejsca podczas egzaminu oraz książeczkę startową. Nie pozostaje nam więc nic innego jak dalej pracować, aby poprawić obecny wynik, zdawać kolejne egzaminy i brać udział w zawodach.


 

Międzynarodowa wystawa w Lesznie - 6 czerwca 2010 r.

Idriss Chatka Zielarki


CACIB w Lesznie dla Idriss Chatka Zielarki !!!!

Idriss na międzynarodowej wystawie w Lesznie wygrała klasę otwartą oraz porównanie suk z oceną doskonałą i tytułami:

CWC, Najlepsza Dorosła Suka w Rasie, CACIB

 

   

 


Wystawa Międzynarodowa w Tilburg - Holandia

Iron Chatka Zielarki

  

 

Iron Chatka Zielarki - brat Idriss - kolejny razy wygrywa, tym razem w Holandii zdobywa lokatę 1 oraz CACIB

Gratulujemy!!!!

  

  


Wystawa Międzynarodowa w Neumunster Niemcy - 5 czerwca 2010 r.

Iron Chatka Zielarki

Iron Chatka Zielarki
- brat Idriss-
wywalczył na wystawie w Neumunster w Niemczech
lokatę 1 oraz res.CACIB

Gratulujemy!!!!

   

    

 


Dni Boksera - 3-6 czerwca 2010 r.

Idriss Chatka Zielarki


Mieczewie pod Poznaniem odbyły się kolejne dni treningowe z MARKUSEK TEAM

realcja foto:  FOTO1,   FOTO2

Krajowa wystawa w Jeleniej Górze - 16 maja 2010 r.

Idriss Chatka Zielarki
BOB   w Jeleniej Górze dla Idriss Chatka Zielarki !!!!

IDRISS Chatka Zielarki CHAMPIONEM POLSKI !!!

Idriss wygrała klasę otwartą z oceną doskonałą i tytułami:

CWC, Najlepsza Dorosła Suka w Rasie i BOB.

 

 


Szkolenie weekendowe z Jackiem Lewkowiczem - 15 maja 2010

Idriss Chatka Zielarki

W dniach 15-16.05.2010r. w  Mniszkowie pod Jelenią Górą odbyło się kolejne spotkanie szkoleniowe z Jackiem Lewkowiczem.

Dziekujemy Jackowi za świetny trenig, Karolinie za umieszczenie nas na liście a Kasi za gościnę.

relacja FOTO


 


Międzynarodowa Wystawa w Kaliningradzie (Rosja) - 15 maja 2010

Iron Chatka Zielarki

Brat Idriss - IRON Chatka Zielarki na wystawie w Kaliningradzie  otrzymał:
CAC, CACIB, BOB,
oraz tytuł
Championa Rosyjskiej Federacji Kynologicznej (Ch.RKF) i Championa Rosji  !

 

Gratulujemy!!!!!!!


Szkolenie agility z Marysią Pajzderską - 17-18 kwietnia 2010

Idriss Chatka Zielarki

W Przylepie pod Zieloną Górą odbyło się szkolenie agility z Marysią Pajzderską. Idriss pięknie skakała i została nazwana przez Marysię - "DŁUGONOGĄ". Czekamy z tęsknotą na kolejną edycję.

Dziękuję Beatce za organizację i umożliwienie nam udziału w seminarium.

relacja FOTO

  

  

Seminarium tropieniowe z Milanem Hoyerem - 5-9 kwietnia 2010

Idriss Chatka Zielarki
W Przylepie pod Zieloną Górą odbyło się pierwsze w Polsce seminarium tropieniowe z Milanem Hoyerem.

Pogoda dopisała, tereny tropieniowe idealne - 20 h lotniska areoklubu zielonogórskiego. Seminarzyści chętni do powtórki.

Idriss poczyniła olbrzymie postępy, teraz pozostaje nam kontynuować pracę i pokazać Milanowi efekty jesienią.

Dziękuję Milanowi, tłumaczom i seminarzystom za super atmosferę.

relacja  FOTO1,   FOTO2


Wystawa Championów Leszno - 28 luty 2010r.

Iron Chatka Zielarki
 

IRON Chatka Zielarki  - brat IDRISS - najlepszym hovawartem  wystawy podczas Międzynarodowej Wystawy Psów Rasowych w Lesznie.

Iron wybiegał sobie: 1 LOK. CAC, BOB. Jednocześnie w dniu dzisiejszym zakończył championat uzyskując tytuł:

   CHAMPIONA  POLSKI