Wesołych Świąt

Wesołych Świąt!

Zdrowych, pogodnych Świąt w rodzinnej atmosferze 

życzą Iwona i Maciej
z całą ludzką i psią rodziną


Czy nauka idzie w las?

Już ponad trzy miesiące Skarby z miotu D mieszkają w nowych domach. Mimo, że nie mam możliwości ich wymiziać osobiście, poza Furią, która mieszka w moim mieście, mam często wrażenie jakby miała je przy sobie :). Bardzo cieszą mnie zdjęcia i wieści jak to psocą i kradną oraz jak dzielnie sobie radzą na zajęciach z psiego przedszkola. Większość zakończyła już ten etap nauki i szykuje się do kolejnego. Jestem pewna, że dzięki zaangażowaniu przewodników i hovkowym predyspozycjom to, czego się uczą, nie pójdzie w las. Nie mogę tego natomiast powiedzieć o Dolce Ronnym, którego szkolenie właśnie tam zmierza. A o tym mogłaby poopowiadać Monika, która razem z Dolce Ronnym stawiała pierwsze kroki z tropienia użytkowego ;)

Dla nacieszenia oka na zdjęciach Dracko z Moniką z zajęć psiego przedszkola  i Dolce Ronny z drugą Moniką z tej nauki, jak to poszli w las ;)

Dracko Tesoro Mio  Dracko Tesoro Mio  Dolce Ronny Tesoro Mio

Zielona Góra 20 grudnia 2015r
foto: Jarek od Dracko
i Aleksandra Alicja


Najlepsi przyjaciele

Mówi się, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka i jest w tym wiele prawdy. O tym, jak wielka może być jego miłość, jak bezinteresowna, jaki potrafi być cierpliwy i opiekuńczy, przekonują się codziennie dwie małe dziewczynki.
Amaro zamieszkał w domu Ani i Sebastiana zanim urodziły się Helenka i Alinka. Amaro od małego nie odstępuje ich na krok. Dziewczynki mogą sobie pozwolić dosłownie na wszystko. Od wkładania rączek do psiej miski w trakcie jedzenia, przez czesanie go, aż po dosiadania go jak konika ;). Pozwala im na zdecydowanie więcej niż właścicielom ;).

Zapraszam na małą relację z ich codziennych chwil. Ani i Sebastianowi dziękuję za zdjęcia. :D:D:D

A dla spragnionych większej ilości zdjęć z ludzko psiej przyjaźni zapraszam do zaglądnięcia do albumiku Amaro - kliknij.

Amaro Tesoro Mio Amaro Tesoro Mio Amaro Tesoro Mio  

Amaro Tesoro MioAmaro Tesoro Mio  Amaro Tesoro Mio Amaro Tesoro Mio Amaro Tesoro Mio

 Zielona Góra 20 grudnia 2015r.


 

Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych - Poznań 2015

Amuki Tesoro MioDwie wystawy międzynarodowe w Poznaniu za nami. Dzięki Amukiemu i jego przewodnikowi Marcinowi nie zabrakło na nich psa z przydomkiem Tesoro Mio

Pierwszy dzień zmagań - sobota 7 listopada - hovawarty sędziował Piotr Król. Amuki Tesoro Mio biegając w klasie championów uzyskał: 1 lokatę, ocenę doskonałą, CWC, złoty medal, a w porównaniu z innymi przedstawicielami rasy: CACIB, NDPwR i BOS.

Drugi dzień zmagań - niedziela 8 listopada - hovawarty sędziowała Małgorzata Hałas. Amuki Tesoro Mio biegając w klasie championów uzyskał: 1 lokatę, ocenę doskonałą, CWC, złoty medal, a w porównaniu z innymi przedstawicielami rasy: CACIB, NDPwR, nominację na CRUFTs oraz tytuł ZWYCIĘZCA POLSKI 2015.

Marcinowi i Amukiemu serdecznie gratuluję wygranych!!!!


Zielona Góra 9 listopada 2015r.


3 urodziny Skarbów A

hovawart Tesoro Mio

 

Trzy lata temu przyszły na świat szczenięta z miotu A: Abra, Angel, Arya, Amaro, Amuki, Amako, Aslan, Alessandro i Aston.

Właścicielom Skarbów i ich psiakom życzę równie wspaniałch kolejnych lat! Szczęścia i cudownych wspólnie spędzonych chwil.

 

Zielona Góra 5 października 2015r.


Skarby w nowych domach

hovawart Tesoro mio


Szczenięta z miotu D
rozpoczęły nowy etap swojego życia, każde zamieszkało już w nowym domu.

Właścicielom Skarbów życzę cierpliwości i wytwałości, a przy tym zabawy i duuużżżżooooo radości.

Kilka słów o tym jak wyglądał ósmy i dziewiąty tydzień szczeniąt znajdziecie oczywiście w Historii miotu D - zapraszam.

 

Zielona Góra 26 września 2015r.


AMUKI Tesoro Mio reproduktorem

Tesoro mio hovawart

Z wielką przyjemnością informuję, że AMUKI Tesoro Mio dołączył do grona polskich hovarcich reproduktorów.

Więcej o nim znajdziecie aż w trzech miejscach: w zakładce Amukiego, na profilach Workig Dog i POLSKA.HOVAWART.

 

 

Zielona Góra 10 września 2015r.


Smoki, piranie czy szczeniaki?

hovawart  tesoro mio
Nasze Skarby skończyły siedem tygodni. Wśród szczeniąt są niewątpliwie i piranie i smoki. Do gatunku smoków z pewnością należą Drago - z uwagi na swoją wagę  i Dark Fury - ciekawe czy Asi i Michałowi uda się ją wytresować ;). Maluchy są mega ruchliwe i bardzo psocą... Doskonalą się w pracach budowlanych  z zakresu rozbiórki... Małe piranie potrafią uczepić się zawzięcie nogawki, a ich ostre zęby dają o sobie znać coraz bardziej.

Skarby mają już nadane imiona. Przeszły testy PAT, które przeprowadziła Karolina - psi psycholog behawiorysta. Bardzo pozytywnie zaprezentowały się także podczas przeglądu miotu przeprowadzonego przez komisję ze Związku Kynologicznego w Polsce. O tym wszystkim co przyniósł nam siódmy tydzień ich życia przeczytacie TUTAJ.

 Zielona Góra 10 września 2015r.


Amuki w Słupsku

hovawart tesoro mio

Amuki Tesoro
Mio na każdym możliwym ringu wystawowym udowadnia swoją klasę. Tym razem podczas Słupskiej Wystawy Psów Rasowych nasz Champion wywalczył: 1 lokatę, ocenę doskonałą, CWC, tytuły: Najlepszego Dorosłego Psa w Rasie i BOB - Zwycięzcę Rasy.

Sędziowała Iwona Matuszewska.

Marcin, Amuki dajcie czadu chłopaki!!!!

 

Zielona Góra 6 września 2015r.


Skarby na półmetku

hovawart tesoro mio

Skarby skończyły piąty i szósty tydzień. Jeszcze tylko dwa tygodnie i będę musiała się z nimi rozstać. Czas zdecydowanie biegnie za szybko.

W wątku poświęconym historii miotu D pojawił się nowy wpis, a w galerii pojawiło się mnóstwo nowych zdjęć z "wielkiego zielonego świata" :)

 

Zielona Góra 3 września 2015r.


Amuki w Sopocie

Amuki Tesoro Mio
W szczeniakowym szaleństwie ostatnich tygodni znajdzie się obowiązkowo miejsce dla wieści od Amukiego Tesoro Mio i jego Pana - Marcina. Chłopacy postawili sobie za cel, że Pomorze należy do nich i systematycznie to udowadniają ;)

Tym razem, 22 sierpnia 2015, powalczyli w Sopocie podczas Międzynarodowej Wystawy Psów Rasowych. Amuki reprezetowany w klasie championów uzyskał 1 lokatę oraz wniosek CWC, a w porównianiu z innymi przedstawicielami rasy dodatkowo: CACIB i tytuły Najlepszego Dorosłego Psa w Rasie oraz BOB- Zwycięstwo Rasy. Jakby to ująć w dwóch słowach :) - Amuki "zgarnął wszystko"

Sędziowała Mariola Semik. Fotorelację z wystawy zrobiła Hania i można obejrzeć ją TUTAJ.

Gratulacje dla Amukiego i Marcina za kolejne ringowe sukcesy!

Zielona Góra 27 sierpnia 2015r.
foto: Hanna Dobrzyńska


Wkroczyliśmy w piąty tydzień

hovawart tesoro mio

Trzeci i czwarty tydzień już za Skarbami z miotu D. Szczeniaki rozwijają się książkowo. Zaczynają lekko dokazywać, co mnie niezmiernie cieszy. W końcu robi się ciekawie. Jeśli chcecie poczytać co też ciekawego się u nich wydarzyło zapraszam - KLIK.

 

 

Zielona Góra 21 sierpnia 2015r.


Kilka słów o odchowie szczeniąt

hovawart tesoro mio

 

Moje małe D-Skarby najedzone smacznie śpią. Jako, że mają dopiero 2 tygodnie mam jeszcze chwilę na wykorzystanie czasu w twórczy sposób, dlatego postawnowiłam napisać artykuł dotyczący odchowu szczeniąt w pierwszych tygodniach ich życia. Ciekawych zapraszam TUTAJ.

 

 

Zielona Góra 8 sierpnia 2015r.


Na czterech łapach

hovawart tesoro mio

 

 

Nasze małe hovawarty skończyły dziś drugi tydzień życia. Co wydarzyło się u Skarbów przez te kilka ostatnich dni możecie przeczytać w Historii miotu D  - kliknij.

 

 

Zielona Góra 6 sierpnia 2015r.


Pierwszy tydzień Skarbów "D"

TESORO MIO

Pierwszy tydzień za nami. Skarby opanowały kunszt pełzacza do perfekcji. O tym co więcej się działo u maluchów poczytacie TUTAJ. Zapraszam też do Galerii na nowe zdjęcia - KLIKNIJ.

 

 

Zielona Góra 2 sierpnia 2015r.


Witamy szczeniaczki z miotu D

hovawarty Tesoro Mio Kolejne Skarby na świecie! Arysia w piątek 24 lipca sprawiła nam wielką niespodziankę. Oczekiwaliśmy małego miotu, ledwie czterech szczeniąt, ale przy porodzie rozmnożyły nam się podwójnie ;). Nowy rozdział w Tesoro Mio zapoczątkuje zatem ósemka szczeniąt.

Do siódmego malucha było prawie całkiem czarno, bo rodziły się same czarne podpalane szczeniaczki: dwie suczki i pięć piesków. Ostatnia urodziła się blond dziewczynka. Birma Beatki nie jest już jedyną blondynką z przydomkiem Tesoro Mio, ale pierwszeństwa nikt jej nie zabierze!

Maluszki Arysi Tesoro Mio i Cyra Tara Guarda zaskoczyły nas również wagą. Żółty chłopak z wagą 650 gram z pewnością zostałby zakwalifikowany do wagi ciężkiej ;).

Pierwsze zdjęcia Skarbów z miotu D znajdziecie TUTAJ.

Zielona Góra 25 lipca 2015r.


Pies szczęśliwy w ogrodzie – prawda czy mit?

Kto ze świadomych właścicieli psów nie marzy o tym, aby jego pupil był szczęśliwy? Dogadzamy im, kupując super smakołyki do jedzenia, nowe zabawki, super posłania i miski. Niewielu jednak zastanawia się, czego pies tak naprawdę potrzebuje. Kilka dni temu trafiłam na świetny tekst pióra Mai Dobrzyńskiej pt. Pułapka w ogródku. Maja w swoim artykule w sposób wręcz doskonały obala krążący mit, że pies jest szczęśliwy jak ma wielki ogród i mnóstwo metrów do biegania. Nie będę zdradzać szczegółów, zapraszam wszystkich do przeczytania – warto!

Zielona Góra 21 lipca 2015r.


Podwójny BOB

Amuki Tesoro MioTym razem przemiłe wieści od Marcina i Amukiego.

18 lipca 2015r. podczas Krajowej Wystawy  2. Grupy FCI Amuki Tesoro Mio biegając w klasie Championów wywalczył: ocenę doskonałą, 1 lokatę, złoty medal, CWC,  tytuły Najlepszego Dorosłego Psa w Rasie i BOB - Zwycięzcę Rasy.
Hovawarty sędziowała Małgorzata Sowińska-Trębala.

Dzień później, 19 lipca 2105r., również w Koszalinie kolejna wystawa, tym razem krajowa. Amuki podobnie jak dzień wcześniej wystawiany był w klasie Championów i również zwycięstwo! Wywalczył: ocenę doskonałą, 1 lokatę, złoty medal, CWC,  tytuły Najlepszego Dorosłego Psa w Rasie i BOB - Zwycięzcę Rasy.
Sędziowała Jessica Brzezinski (MNE).

Jestem pełna uznania dla tej pary! Marcin, Amuki gratulacje!!!!!!!

Zielona Góra, 19 lipca  2015r.
foto: N. Stanke


Angel Tesoro Mio w Warszawie

Angel Tesoro MioKarolina z Angel wracają ze stolicy zadowolone. Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych w Warszawie, która odbyła się w dniach 11-12.07.2015, została uwieńczona sukcesem!

Angel Tesoro Mio wywalczyła: ocenę doskonałą, 1 lokatę, złoty medal, CWC, CACIB oraz tytuły Najlepszej Dorosłej Suki w Rasie i BOS - Zwycięzcę Płci Przeciwnej. Ponadto otrzymała nominację na najbardziej prestiżową wystawę na świecie - Crufts 2016!

Hovawarty sędziowała Katarzyna Fiszdon.

Karolinie i Angel serdecznie gratuluję :)

Na zdjęciu oczywiście nasz duet! Dziewczyny biegły tak szybko, że aparat Tomka nie nadążył ;)

Zielona Góra, 13 lipca  2015r.
foto: Tomasz Makowski


Kreatywna ciąża ;)

Z całą pewnością ciąża u moich psów działa na mnie bardzo kreatywnie. Ale co począć, kiedy 9 tygodni ciąży trwa w nieskończoność? Naszą codzienną aktywność życiową musieliśmy mocno ograniczyć. Brzuch Arysi nie pozwala nam na 15 km spacery po lesie i harce z Idrisską. Mam zatem czas na pisanie artykułów i tu umilając sobie czas oczekwiania zapraszam do czytelni

Z nowości: 

Ciąża u psów w pigułce
Ciąża u suki dzień po dniu
Know-HOV, czyli hovawart w pytaniach i odpowiedziach - FAQ

Miłego czytania :)

Zielona Góra, 9 lipca  2015r.


Mamy kolejnego Championa

AMUKI TESORO MIO

Do grona Polskich Championów dołączył już oficjalnie AMUKI Tesoro Mio.

Amukiemu i jego właścicielowi Marcinowi serdecznie gratuluję sukcesu!

 

Zielona Góra, 9 lipca  2015r.


 

Krajowa wystawa psów rasowych w Gorzowie Wlkp. 2015

Angel Tesoro Mio
Podczas tegorocznej lipcowej Krajowej Wystawy Psów Rasowych w Gorzowie Wielkopolskim nie zabrakło psa z naszym przydomkiem. Bardzo dziękuję Karolinie, że razem z Angel wzięły w niej udział.

Angel Tesoro Mio biegając w klasie Championów uzyskała: 1 lokatę, złoty medal, ocenę doskonałą i CWC.

Hovawarty sędziował: Jarosław Grunt.

Zielona Góra, 6 lipca  2015r.
foto: Tomek Makowski


Szczecin razy dwa!

AMUKI Tesoro MioNa koncie Amukiego Tesoro Mio kolejne tytuły wystawowe. Tym razem wraz z Marcinem podbijali Szczecin.

Dwie wystawy uwieńczone sukcesem:

- Krajowa Wystawa Psów Rasowych z 27 czerwca 2015 - Amuki biegajac w klasie otwartej zdobył: 1 lokatę, ocenę doskonałą, CWC, NDPwR, BOB. Sędziowała Iwona Magdziarska

- Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych z 28 czerwca 2015 - Amuki również w klasie otwartej z wynikiem: 1 lokata, ocena doskonała, CWC, CACIB, BOS! Sędziował Dusan Paunovic.

Marcinowi i Amukiemu serdecznie gratuluję!!!

Zielona Góra, 1 lipca  2015r.


Arya jest w ciąży

miot DEfekt randki Aryi Tesoro Mio z Cyrem Tara Guarda uwieńczony sukcesem :) . Mamy potwierdzoną ciążę i dziś mija jej 35 dzień. Już tylko cztery tygodnie dzielą nas od przywitania na świecie Skarbów z miotu D.

Podczas badania maluchy zostały zmierzone, mają 27 mm. Rozwijają się prawidłowo, ich wielkość jest adekwatna do kalendarza ciążowego. Ciekawych jak wygląda rozwój ciąży zapraszam TUTAJ - klik.

Zielona Góra, 26 czerwca  2015r.


Amuki Młodzieżowym Championem Polski

Amuki Tesoro Mio

Do tej pory chwaliliśmy się nieoficjalnie, a dziś z dumą prezentuję Amukiego Tesoro Mio jako Młodzieżowego Championa Polski.

Marcinowi serdecznie dziękuję za czas i starania, no i oczywiście życzę kolejnych sukcesów :)

 

Zielona Góra, 22 czerwca  2015r.


Angel z wizytą w przedszkolu

Angel Tesoro Mio

Angel Tesoro Mio wraz ze swoją przewodniczką Karoliną odwiedziły przedszkole. Dzieci były zachwycone, edukacja przeprowadzona, a Angel - najedzona ;)

Karolina połączyła swoją miłość do Angel z praktyką. Z zawodu jest biologiem i behawiorystą - psychologiem zwierzęcym. Zapraszam na jej stronę: http://pupilok.pl/

 

Zielona Góra, 10 czerwca  2015r.
foto: Karolina Makowska


 

Amuki Tesoro Mio na testach psychicznych

AMUKI TESORO MIO

W ostatni weekend - 30 maja 2015r. - Amuki Tesoro Mio wraz ze swoim przewodnikiem Marcinem podchodzili do testów psychicznych dla psów. Egzamin zakończony sukcesem! Teraz czekamy na wpis do rodowodu "Pies hodowlany".

Marcinowi i Amukiemu gratuluję i życzę kolejnych sukcesów!


Zielona Góra, 1 czerwca  2015r.
foto: Kasia Godlewska  


 

Randka Arysi z Cyrem

ARYA i CYR

 

22-23 maja w czeskiej miejscowości Litíč zacieśnialiśmy relacje międzynarodowe. Ja z Maciejem i Heleną  przy kawie i cieście, Arya z Cyrem na swój sposób ;). 

Związek Aryi Tesoro Mio i Cyra Tara Guarda został skonsumowany, teraz zaczynamy odliczanie. Więcej na temat przyszłych rodziców moża przeczytać TUTAJ

 

 

Zielona Góra, 25 maja 2015r.
foto: Iwona Piątkowiak  


 

 

Krajowa Wystawa Psów Rasowych - USTKA 2015

AMUKI Tesoro Mio

W niedzielę, 17 maja 2015r., w Ustce odbyła się Krajowa Wystawa Psów Rasowych. 

Sędziowała: Lilianna Bachurzewska

AMUKI Tesoro Mio biegając w klasie otwartej wywalczył 1 lokatę, ocenę doskonałą, CWC, złoty medal, a w porównaniu z innymi przedstawicielami rasy: NDPwR, BOB.

Tym samym Amuki Tesoro Mio ukończył dorosły Championat Polski

Marcinowi i Amukiemul gratuluję!

Zielona Góra, 19 maja 2015r.
foto: Iwona Piątkowiak 


 

ASLAN Tesoro Mio został ojcem

Fidźi Kralovska Straż  Aslan Tesoro Mio - potomkowie

 

 

 

 

 

 

Doczekaliśmy się pierwszych szczeniąt, których rodzic nosi przydomek Tesoro Mio. 5 maja 2015 r. za sprawą pięknej czarnej suczki - Fidži Kráľovská stráž - Aslan Tesoro Mio został ojcem! Urodziło się aż 9 szczeniąt. 8 chłopców w kolorach: blond, czarnym podpalanym i czarnym oraz jedna czarna podpalana suczka. Maluszki o słusznej wadze od 540 do 630 gramów!

Maluszkom życzymy niekończącego się mleka :)  

Zielona Góra, 7 maja  2015r.


 

Które to właściwie urodziny...?

Idriss chatka zielarki  TESORO MIO

 

Mówi się, że hovawarty późno dojrzewają. Na szczęście coś w tym jest! Na swoje siódme urodziny moja Idriss, która za rok będzie już pełnoprawną weteranką, zorganizowała sobie błotne tarzanie, którego nie powstydziłby się psi młodziak.

Wszystkiego najlepszego Kochana Idrissko :)

 

 

Zielona Góra, 30 kwietnia  2015r.


Wiosenne Dni Hovawarta - 2015

ARYA Tesoro Mio Wiosenne Dni Hovawarta za nami. Nie zabrakło na nich ekipy z Tesoro Mio - na to szkoleniowo-towarzyskie spotkanie stawili się: Ula z Aslanem, Karolina z Angel, Marcin z Amukim, oraz ja z Arysią i Idriss (matką miotu A). Dziękuję właścicielom szczeniąt z miotu A oraz innym hovawarcim przyjaciołom za trzy dni cudowej atmosfery, a Pavlowi ze Szkoły dla przewodników psów MARKUSEK TEAM za profesjonalny trening.

Do zobaczenia jesienią :)

Kilka fotek z piątku znajduje się tutaj.

 Mieczewo, 10-12 kwietnia  2015r.


Aslan ma zdrowe oczy i serce

ASLAN Tesoro Mio

 

Z ogromną przyjemnością piszę, że ASLAN Tesoro Mio ma zdrowe oczy i serce.

Badanie odbyło się pod Poznaniem. Serce badała dr n. wet. Magdalena Garncarz, a oczy lek. wet. Jacek Garncarz.

Zakładka ASLANA - zapraszam

 

 

Zielona Góra, 2 kwietnia  2015r
foto: Kasia Godlewska


Najlepszego Skarby !

tesoro mio

 

Dziś urodziny miotu C. Dokładnie rok temu, maluchy: CYPEL, CHARLIE FRUGO i CARMEL delektowali się mleczkiem mamy.

Na pierwsze ich urodziny, życzę im i ich właścielom samych słonecznych dni pełnych roześmianego psiego pyska z iskierką psoty w oku :)

 

Zielona Góra, 31 marca 2015r
foto: Iwona Piątkowiak


Międzynarodowa wystawa psów rasowych - Drzonków 2015

Angel Tesoro Mio

Po drzonkowskiej międzynarodowej wystawie psów rasowych na koncie Angel Tesoro Mio kolejne sukcesy.

7 marca, w Drzonkowie pod Zieloną Górą, hovawarty sędziował Pan Jan Gajewski. Angel biegając w klasie championów uzyskała: 1 lokatę, ocenę doskonałą, złoty medal oraz wniosek CWC.

Karolinie i Angel życzę kolejnych sukcesów.

 

Zielona Góra, 7 marca 2015r
foto: Iwona Piątkowiak


ARYA ma zdrowe oczy i serce

Certyfikat badania kariologicznego Certyfikat badania okulistycznego


ARYA Tesoro Mio
ma zdrowe oczy i serce, wynik badań został potwierdzony certyfikatami.

Badanie odbyło się 8 lutego 2015 roku w Szczecinie. Serce badała dr n. wet. Magdalena Garncarz, a oczy lek. wet. Jacek Garncarz.

 

Zielona Góra, 18 lutego 2015 r


ARYA Tesoro Mio Championem Polski

ARYA Tesoro Mio 

 

Moja ARYA Tesoro Mio już oficjalnie CHAMPIONEM POLSKI!

 

 

 

Zielona Góra, 5 luty 2015 r.


AMUKI Tesoro Mio ma zdrowe stawy

AMUKI Tesoro Mio


Z wielką przyjemnością piszę, że kolejne szczenię po naszej Idriss ma przebadane stawy.

AMUKI Tesoro Mio mieszkający w Słupsku otrzymał właśnie wynik badania stawów oceniony przez dr Jana Siembiedę: biodra HD-A, łokcie ED- 0/0, czyli całkowicie wolne od dysplazji!

Justynie i Marcinowi serdecznie dziekuję za trud włożony w opiękę i wychowanie Mukiego oraz życzę dalszych sukcesów!

Zielona Góra, 30 stycznia 2015 r
foto: Lucyna Dissarz


4 urodziny miotu B

SKARBY hovawarty B

 

 

Cztery lata temu powitaliśmy pierwszy miot w naszej hodowli. Na świat przyszły B Skarby: Birma, Bugatti, Bruss, Bisco i Battista. Właścicielom Skarbów i samym Skarbom życzymy Wszystkiego Najlepszego !

 

 

Zielona Góra, 24 stycznia 2015r
foto: Iwona Piątkowiak


Dlaczego pies z rodowodem?

Tesoro Mio

W ostatnich latach, na skutek powstania wielu nowych organizacji kynologicznych, rozgorzała dyskusja, dlaczego kupować psa z rodowodem? Czemu to właśnie rodowód wydany przez Związek Kynologiczny w Polsce  - organizację członkowską FCI, jest ważniejszy od rodowodu  innego stowarzyszenia?  Dlaczego pies z rodowodem jest drogi? Kto to jest pseudo-hodowca?

Na te i wiele innych pytań znajdziecie odpowiedź w artykule mojego autorstwa – zapraszam.

 

Zielona Góra, 21 stycznia 2015r
foto: Iwona Piątkowiak


Szczęśliwego Nowego Roku 2015 !

ARYA I IDRISS  HOVAWARTSzczęśliwego Nowego Roku!

Na początek małe podsumowanie 2014 roku. Nasz poprzedni rok uważamy za udany. Doczekaliśmy się kolejnego miotu po naszej Idriss, a szczeniaki znalazły kochające domy. Z Aryą zrealizowaliśmy założone cele. Wystawowo sukces ukoronowany tytułem Championa Polski, który właśnie idzie do nas pocztą. Arya w pięknym stylu zdała egzamin BH i zaliczyła testy psychiczne ZKwP, przez co dopełniła ostatnich formalności do stania się suką hodowlaną. Ponadto zakończyliśmy pewien etap pracy obediencowej zdając egzamin PT1, podczas którego Arya uzyskała 198 punktów na 200 możliwych.

W nowym roku życzymy Wszystkim spełnienia marzeń i realizacji wyznaczonych celów. Właścicielom Skarbów życzymy kolejnego cudownego roku z ich podopiecznymi, a czekającym na szczenięta z naszej hodowli kibicujemy, aby urodziły się im te wymarzone i wyczekane hovawarty.

My bierzemy się za dalszą pracę szkoleniową Arysi. Zaplanowaliśmy także narodziny nowych szczeniąt, które będą zarówno po Idriss jak i po Aryi. Co czas przyniesie poznamy już w niedalekiej przyszłości.

 

Zielona Góra, 1 stycznia 2015r.