AMUKI Tesoro Mio - Pierwszy w rankingu wystawowym

  Amuki Tesoro Mio

AMUKI Tesoro Mio zwycięzcą Rankingu Wystawowego za rok 2015 w oddziale Słupskim!!!

Do konkursu stanęło aż 21 psów, Amuki uzyskał największą liczbę punktów i tym samym zajął 1 miejsce!!!!

Amukiemu i właścicielom; Justynie i Marcinowi serdecznie gratuluję sukcesu!!!!

 

Zielona Góra, 31 marca  2016r.


Urodziny Skarbów z miotu C

Tesoro Mio


Wszystkiego najlepszego urodzinowego! Aby, całe życie Skarbów C i ich właścicieli było takie, jaki jest błogi sen szczeniąt :)

 

 

Zielona Góra, 31 marca  2016r.


Zdrowie hovawartów

Tesoro Mio


W czytelni pojawił się kolejny artykuł. Tym razem poruszyłam tematykę zdrowia hovawartów. Czy hovki są zdrową rasą, na co zdarza im się chorować najczęściej? Odpowiedź znajdziecie TUTAJ.

 

Zielona Góra, 30 marca  2016r.


Wesołych Świąt

EUFORIA Tesoro Mio

Tydzień temu wykluło nam się nasze jajko niespodzianka, dziś mamy święta – czyż mała Euforia nie jest najsłodszym kurczaczkiem na świecie?

 Wesołych Świąt!!!!

 

Zielona Góra, 26 marca  2016r.


Tajemnica prawie wielkanocnego jajka

Idriss długo nas przetrzymała, ale w końcu jest rozwiązanie zagadki pt: „jajko niespodzianka”.

Moja koleżanka Kasia, właścicielka Totusa – ojca miotu - napisała dziś moim psim przyjaciółkom tak: Są 2 euforie!!! Stan emocjonalny, w którym znajduje się Iwona i Euforia, która właśnie na świat!! Z kolei jak znam inną moją kumpelę, Julkę, w odpowiedzi na pytanie: Co było w jajku?, odpowiedziałby: Samo żółtko :).

Po takim wstępie, z wielką przyjemnością przedstawiam EUFORIĘ Tesoro Mio :), małą smoczycę o słusznej wadze urodzeniowej 640 gram :)

EUFORIA Tesoro Mio EUFORIA Tesoro Mio IDRISS i EUFORIA

więcej zdjęć małej EUFORII - tutaj

Dziękuję także wszystkim kibicom, którzy dopytawali się jak się ma Iduchna i czy już się wykuło :)

Zielona Góra 18 marca  2016r.
foto: Iwona Piatkowiak


Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych - DRZONKÓW 2016

Dracko Tesoro Mio Na koncie DRACKO Tesoro Mio można odnotować kolejny sukces. 5 marca 2016r., podczas Międzynarodowej Wystawy Psów Rasowych w Drzonkowie/o.Zielona Góra, Dracko pięknie zaprezentował się biegając w klasie szczeniąt uzyskując: 1 lokatę, ocenę wybitnie doskonałą, tytuł Najlepsze Szczenię w Rasie oraz nominację na BISy - finały wystawy

Hovawarty sędziował Jarosław Grunt. 

Dracko i jego właścicielom - Monice i Jarkowi, gratuluję sukcesu!

Zielona Góra 5 marca  2016r.
foto: Iwona Piatkowiak


Jajko niespodzianka :)

USG Tesoro Mio


Badanie USG wykonane i już wszystko jasne ! Czekamy na małe E-Skarby :)

Na fotce maleństwo Idriss i Totusa :)

 

 

Zielona Góra, 5 luty 2016r


ASLAN Tesoro Mio wolny od DM

Z wielką przyjemnością informuję, że ASLAN Tesoro Mio otrzymał  rezultat badania krwi pod kątem Degenerative myelopathy. Jego wynik to DM-N/N czyli całkowicie wolny od zmutowanego genu.

Badanie przeprowadziło laboratorium Laboklin Polska. 

Zielona Góra, 5 luty 2016r.


Dysplazja u psów

W oczekiwaniu na wykonanie badania USG Idrisski powstał nowy artykuł w mojej czytelni dotyczący dysplazji stawów biodrowych i łokciowych u psów.

Słowem wstępu chciałabym zwrócić uwagę, iż mimo, że wśród hovawartów rzadko słyszy się o zachorowaniu na tę przypadłość, nie znaczy, że problem ten nie istnieje. Dysplazja jest chorobą o podłożu genetycznym, na którą mają wpływ czynniki środowiskowe. Niestety do dnia dzisiejszego naukowcom nie udało opracować się testu, który pomógłby stwierdzić, czy dane szczenię będzie miało skłonność do tej choroby, czy też nie. Dlatego ważna jest profilaktyka. Zdrowemu szczeniakowi nie zaszkodzi, a temu, które może być narażone pomoże. Szczegółowo o problemie  - tutaj. Serdecznie zapraszam do przeczytania. 

Zielona Góra, 5 luty 2016r.


Dracko Tesoro Mio w Lubinie

Dracko TESORO MIO - hovawart W niedzielę, 24 stycznia 2016r., Dracko wraz z Jarkiem brali udział w XIV Zimowej Krajowej Wystawie Psów Rasowych w Lubinie. Hovawarty sędziował Piotr Król.

Dracko Tesoro Mio biegał w klasie młodszych szczeniąt. Uzyskał ocenę wybitnie obiecującą, 1 lokatę, tytuł Najlepszego Młodszego Szczenięcia w Rasie, piękną rozetę i zaproszenie do wzięcia udziału w finałach całej wystawy.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Zielona Góra 25 stycznia  2016r
foto: Jarek Kołodziejczak


5 urodziny

Tesoro Mio„Posiadanie psa jest jak tęcza. Szczenięta są radością na jednym jej końcu. Stare psy są skarbem na drugim”Carolyn Alexander

Dziś 5 urodziny świętują nasze pierwsze Skarby: Birma, Bugatti zwany Bugim, Bruss, Batistta po domowemu Brego oraz Bisco wołany Brunem.

Carolyn Alexander pięknie oddała w słowach czym jest pies. Niezaprzeczalnie pies jest tęczą, ciepłem, radością, oddanym przyjacielem, który zawsze cieszy się na nasz widok. Który nas kocha bez względu na stan majątkowy. Który potrafi pocieszyć jak jesteśmy smutni.

Tęcza do góry nogami wygląda jak uśmiech. A ponieważ hovawart i tak wywraca świat do góry nogami, to życzymy Wam, żeby każdy następny dzień z Waszym B-Skarbem był pełen uśmiechu i radości.

 Zielona Góra 24 stycznia  2016 r.


Rodzinny spacer

Angel, Arya i Idriss hovawartNie ma jak spacer zimową porą :). W rolach głównych: Angel, Arya, Idriss i najmłodsza Dark Fury.

Karolinie, Asi i Michałowi dziękuję za przechadzkę. Cztery godziny spaceru, po dwie na każdą część psiej rodziny :):):), 15 km w podsumowaniu endomondo i cała seria śnieżnych zdjęć. Zapraszam do zaglądnięcia do zimowego albumu.

 

 Zielona Góra 17 stycznia  2016 r.


Cypel ma zdrowe stawy

CYPEL


Wiadomość z ostatniej chwili ;), jeszcze gorąca. Otrzymałam właśnie informację, że CYPEL Tesoro Mio ma zdrowe stawy - wynik badania HD-A :). Yupiiii!

Magdzie serdecznie dziękuję za tak dobrą wiadomość i za tą całą troskę jaką otacza Cypla. Powodzenia !

 

 

Zielona Góra 14 stycznia  2016 r,


Idrisska i Totus

 tesoro mio

Ostatni weekend uważam za niezwykle udany. Udało nam się połączyć dwie przyjemności w jedną. My spędziliśmy przemile czas w towarzystwie Kasi i Jacka. Natomiast Idriss odbyła z Totusem romantyczną randkę, która mam nadzieję będzie obfitować gromadką szczeniąt.

Więcej o ich spotkaniu w Historii Miotu E.

     

Zielona Góra 8-10 stycznia  2016 r.


Debiut wystawowy Dracko

DRACKO Tesoro Mio
Dracko Tesoro Mio
wraz ze swoim przewodnikiem Jarkiem debiutowali na wystawie psów rasowych w Gdyni. Hovawarty sędziowała Maria Bruska. Dracko biegając w klasie młodszych szczeniąt wywalczył: 1 lokatę, ocenę wybitnie obiecującą oraz tytuł Najlepsze Młodsze Szczenię.

Serdecznie gratuluję deutowi i życzę dalszych sukcesów!

Zielona Góra 10 stycznia  2016r
foto: Jarek Kołodziejczak


Angel Tesoro Mio suką hodowlaną

ANGEL Tesoro MioZ wielką przyjemnością przestawiam kolejnego potomka z Tesoro Mio posiadającego uprawnienia hodowlane. Jest nią ANGEL Tesoro Mio.

Angel jest czwartym hovawartem z miotu A posiadającym uprawnienia hodowlane. Arya i Aslan doczekali się potomstwa, teraz trzymamy kciuki za Angel i Amukiego.

Więcej o Angel, o osiągnieciach wystawowych, jej rodzinie i przewodniczce Karolinie przeczytacie na stronie hodowli  Angelo Mio.

 Zielona Góra  6 stycznia 2016r.


Szczęśliwego Nowego Roku!!!

hovawart TESORO MIOŻyczymy Wam wspaniałych wiecznie uśmiechniętych psich pysków,
a Waszym psom wiecznie uśmiechniętych właścicieli!
Życzymy, aby Nowy Rok był lepszy od poprzedniego,
przyniósł nowe marzenia i ich realizację.

Nowy rok niesie zawsze refleksję nad starym i rodzi plany na nadchodzący.

Nasz poprzedni był wyjątkowy. Poznaliśmy wielu cudownych ludzi, a nasze Skarby znalazły domy pełne pasji. Przyszły na świat pierwsze nasze psie „wnuki”, które były dziełem Aslana Tesoro Mio z Fidżi Kralovska Straż oraz Aryi Tesoro Mio z Cyrem Tara Guarda. Do grona reproduktorów i suk dołączyli Amuki i Angel, która w tym roku zadebiutuje w hodowli hovawartów Angelo Mio.

W nowym roku przed nami sporo nowych celów. Będziemy gorąco kibicować Skarbom rozpoczynającym karierę wystawową i szkoleniową. W planach mamy także szczenięta, kilka wystaw oraz trochę zmagań sportowych.

Zielona Góra  1 stycznia 2016r.