IDRISS na wyspach

Brytyjski Związek Kynologiczny co roku organizuje w Londynie otwartą imprezę pod hasłem Discover Dogs. Dwa dni pełne są atrakcji: pokazy psich sportów i psów asystujących, trening wystawiania psa, zajęcia dla dzieci, konkursy na najmocniej merdający psi ogon i wiele, wiele innych. Dodatkowo poszczególne rasy przygotowują swoje stoiska, które biorą udział w konkursie na najciekawszą prezentację.

W tym roku, drugi raz z rzędu, pierwsze miejsce zajęło stoisko hovawartów, a piszemy o tym dlatego, że wzorcowym, według projektanta, blond hovawartem została IDRISS Chatka Zielarki, której ogromne zdjęcie, wraz z podpisem, zdobiło zwycięskie stoisko! Poniżej zdjęcia (fot. Lloyd Spencer).

Idriss w Londynie londyn2 londyn3

Julia Wolin

Zielona Góra, 20 listopada 2011r.


Jesienna Idriss

Za oknem piękna jesień. Galeria Idriss została wzbogacona o kilka nowych fotek - zapraszam - KILK.

2011-09-29 001   2011-11-06 011   2011-09-29 007

foto: Agnieszka Sebastian
iwona Piątkowiak

Zielona Góra, 2 listopada 2011r.


Idriss na Portalu dla Hodowców i Forum Kynologia

  

Idriss Chatka Zielarki

Idriss Chatka Zielarki

Idriss Chatka Zielarki "twarzą" portalu dla hodowców HODOWLE.INFO  oraz FORUM-KYNOLOGIABugatti na pierwszej swojej wystawie

 

Bugatti Tesoro Mio
Przyszła kolej na debiut wystawowy Agnieszki i Bugattiego Tesoro Mio.
16 października 2011 r. w Częstochowie odbyła się Krajowa Wystawa Psów Rasowych. Bugi wystawiany był w klasie szczeniąt. Wybiegał sobie ocenę wybitnie obiecującą, I lokatę oraz w porównaniu z najładniejszą suczką z klasy szczeniąt uzyskał tytuł NAJLEPSZE SZCZENIĘ.

Sędziowała: Małgorzata Hałas

Sędzina o Bugattim: "dobrej wielkości, prawidłowych proporcjach, dobre proporcje głowy oraz linii górnej i dolnej , prawidłowy kościec, już prawidłowy wzrost, obecnie nieco miękki nadgrastek".

foto: Piotr od Sparty Animagus
Zielona Góra, 16 października  2011r.

 


 

DRZONKÓW zawody IPO

Zawody IPO Drzonków


 
 
16 września 2011 r. w Drzonkowie pod Zielona Górą odbywały się zawody IPO. Idriss nie brała w nich udziału, natomiast ja spełniałam się jako fotograf.
Relację zdjęciową z tej imprezy można obejrzeć TUTAJ.
 
 

foto: Iwona Piątkowiak
Zielona Góra, 16 października  2011r.


Birma TESORO MIO WYGRYWA KLASĘ w Rybniku

birma tesoro mio


Birma Tesoro Mio - córka naszej Idriss - po raz kolejny została doceniona przez sędziego kynologicznego.

2 października 2011 r. odbywała się w Rybniku Krajowa Wystawa Psów Rasowych. Birma wystawiana była w Klasie Szczeniąt. Wybiegała sobie ocenę wybitnie obiecującą, I lokatę oraz tytuł NAJLEPSZE SZCZENIĘ.

Sędziowała: Katarzyna Fiszdon

Sędzina o Birmie: "piękna głowa, piękny kolor, doskonała psychika, prawidłowe ustawienie, kątowanie kończyn".

foto: Kasia
Zielona Góra, 5 października  2011r.


BRUSS TESORO MIO NA PIERWSZEJ WYSTAWIE

Bruss Tesoro Mio


  11 września 2011 r. w Warszawie
podczas Klubowej Molosów, Bruss Tesoro Mio wraz ze swoim właścicielem Bogusławem debiutował wystawowo. Sędziował Piotr Król.

Bruss startował w Klasie Szczeniąt, wybiegał sobie ocenę wybitnie obiecującą, I lokatę, oraz tytuł NAJLEPSZE SZCZENIĘ.

Serdecznie gratuluję !

foto: B.B. Mazur
Zielona Góra, 14 września 2011r.


Zjazd rodzinny Cordisków

 Zlot DC

W dniach 2-4 września 2011 r. brałam udział wraz z Idriss udział w II Zlocie Hodowli Donum Cordis. Wprawdzie niewiele mamy wspólnego z owczarkami belgijskimi, miałyśmy jednak wielką przyjemność uczestniczyć w tym spotkaniu.

Beatka – właścicielka hodowli Donum Cordis – oraz jej mąż Sebastian stanęli na wysokości zadania. Zjazd zorganizowany profesjonalnie i w bardzo miłej atmosferze. Miałyśmy możliwość doskonalić naszą wiedzę zarówno praktyczną (w agility i obronie) jak i teoretyczną. I tu w szczególności chciałabym podziękować lek.wet. Stefanowi Sekulskiemu za wykład na temat pierwszej pomocy dla psa.  

Bardzo miłą niespodzianką były dla mnie zawody OB 0 – a raczej ich wynik. Zgłosiłyśmy się na nie tylko z uwagi na dodatkowy trening w stresującej sytuacji. Przy rozdaniu dyplomów czekało na mnie miłe zaskoczenie – zajęłyśmy III miejsce – ex aequo z Luśką i Sebastianem. Przyznam, że mocno mnie to zmotywowawało – uważam, że miejsce lokatowe wśród startujących owczarków belgijskich to duże wyróżnienie.

Szczegółową relację ze zjazdu można przeczytać TUTAJ.

Nie pozostaje mi nic innego jak tylko podziękować i napisać – do zobaczenia Przyjaciele za rok :D

Zielona Góra, 5 września 2011r.


Pozdrowienia od Cliffa

Cliff vom Wildblumenlad
Wraz z pozdrowieniami z Niemiec od Birgit i Bernda otrzymaliśmy miłą informację o Cliffie vom Wildblumenlad - ojcu naszego miotu B.  

Cliff, 4 września 2011 roku, brał udział w krajowej wystawie psów rasowych w Hohenpeißenberg (Niemcy). W wystawie brało udział 66 hovawartów. Cliff wybiegał sobie wygraną w klasie weteranów, ocenę doskonałą, Anw. Dt. Vet.Ch. VDH, Veteranen-CAC RZV, a następnie wygrał całą rasę uzyskując tytuł BOB.

Serdecznie gratulujemy :D

Zielona Góra, 5 września 2011r.


LEIPZIG 2011 - Niemcy


Idriss Chatka Zielarki20 i 21 sierpnia 2011 r. Idriss brała udział w Krajowej oraz Międzynarodowej Wystawie Psów Rasowych w Lipsku.

To jej pierwsza wystawa po urodzeniu szczeniąt. Mimo, iż jeszcze nie nabrała futra godnie się zaprezentowała w Klasie Championów. Otrzymała długie i szczegółowe opisy.

Sędziowali Helge Ludwig i Ines Mirbach.

 Oboje docenili walory Idriss i dwukrotnie przyznali ocenę V - Vorzuglich czyli doskonałą, 2 miejsce oraz wnioski : 2 x Res-Anw. Dt Ch VDH  i 2 x Res.CAC.

Oczywiście tym samym Idriss rozpoczęła Niemiecki Championat. 


Więcej o wystawie - TUTAJ.

foto: K. Stanke
Zielona Góra, 21 sierpnia 2011r.


Uroki Bałtyku

Wakacje, wakacje i już po wakacjach. Wypoczęci wróciliśmy do domu i codziennych obowiązków. Idriss wybiegana i wypływana :D. Na plaży budziła furorę wyskokami za frisby.

Poniżej kilka fotek :D

Nikitam Hubert i IdrissIdriss Chatka ZielarkiIdriss Chatka Zielarki

Zielona Góra, 19 sierpnia 2011r.


Wieści od Irona

IronIron Chatka Zielarki - brat Idriss wygrywa na kolejnych wystawach. W Bremen (Niemcy) zwycięża w klasie championów z oceną doskonałą i tytułami: ResCACIB, Anw. Dt. Ch. VDH, Anw. Dt. i Ch. RZV. Na Litwie w Druskiennikach, dwie wystawy i dwie wygrane uzyskując CWC, CAC i  2 x rec.CACIB. W Chojnicach także wygrał swoją klasę i rasę, uzyskując CWC, NDPwR i BOB.

Ponadto 16 lipca 2011 r. Iron zdał egzamin IPO 1 dzięki niemu skończył drugi Interchampionat C.I.B. Teraz jest Interchampionem C.I.E. - Międzynarodowy Champion Wystawowy i C.I.B - Miedzynarodowy Champion Piękności.


Alicji i Romkowi serdecznie gratulujemy !

Rogowo, sierpień 2011r.


Pocztówka od Brussa

Otrzymaliśmy pozdrowienia z Warszawy od rodziny Brussa wraz z nowymi fotkami. Brussio już niewiele przypomina szczeniaczka, który w marcu zamieszkał w nowym domu. Zrobił się duży, ale taka kolej rzeczy.

Oto kilka fotek 5-miesięcznego Brussa Tesoro Mio.

Bruss Tesoro Mio  Bruss Tesoro MIO

Więcej fotek w zakładce BRUSSA - klik.

foto: B.B. Mazur
Zielona Góra, 30 czerwca 2011r.


Klubowa (RZV) Wystawa Niemieckiego Landu Sudost w Seifertshain ( Niemcy )

Iron Chatka Zielarki

IRON Chatka Zielarki (brat Idriss) wygrywa klasę championów i otrzymuje kolejne certyfikaty na Championa Niemiec: Anw. Dt. Ch. VDH, Anw. Dt. Ch. RZV (CAC) !

Serdecznie gratuluję :D

  

  

Zielona Góra, 26 czerwca 2011r.


Iron w SZCZECINIE

Iron Chatka Zielarki


Brat naszej Idriss - Iron Chatka Zielarki po raz kolejny doceniony. Ty razem brał udział Międzynarodowej Wystawie Psów Rasowych w Szczecinie uzyskując tam:
I lokata, ocena doskonała,CWC,NDPwR,CACIB!

Wielkie gratulacje !

Mam nadzieję, że któryś z moich malców pójdzie w ślady wujka :D


Zielona Góra, 19 czerwca 2011r.


Góry Stołowe z naszą Idriss

rodzinaW dniach 16-19 czerwca 2011 miałam przyjemność, wraz z klasą mojego syna Huberta, spędzić kilka przyjemnych chwil w Górach Stołowych. Dla odmiany naszą bazą noclegową nie był tak przez nas lubiany Karłów, a Pasterka leżąca z drugiej strony Szczelińca.

Nachodziliśmy się, naśmialiśmy. Zwiedziliśmy dużo ciekawych miejsc. Idriss pilnowała całej grupy. Biegała ciągle od przewodnika na koniec grupy sprawdzając, czy aby Pani się gdzieś nie zagubiła.


foto: Maciej Piątkowiak

Pasterka, 16-19 czerwca 2011r.


BIRMA Tesoro Mio wygrywa klasę w Raciborzu

BIRMA Tesoro Mio - córka naszej Idriss - 12 czerwca 2011r. debiutowała w klasie BABY podczas Krajowej Wystawy Psów Rasowych w Raciborzu.

Sędziowała: Dorota Pawlikowska - Rosół

Dziewczyny mimo upału dały sobie świetnie radę. Sędzina zachwycona była idealnym grzebietem Birmy. W karcie oceny napisała: "dobrze zapowiadające się szczenię, o ładnej głowie, prostym i mocnym grzbiecie, kończyny bez zarzutu".

Birma wygrała swoję klasę, zajeła lokatę I z oceną wybitnie obiecującą.

Beatko, Birmo !!!! Jestem z Was mega dumna !

Zielona Góra, 13 czerwca 2011r.


CACIB dla Irona - Neumunster, Niemcy

Iron Chatka Zielarki


 
Iron Chatka Zielarki - brat Idriss
- po raz kolejny został doceniony przez sędziów kynologinczych.

Ty razem 5 czerwca 2011 r. w Neumunster (Niemcy) był wśród psów bezkonkurencyjny uzyskując : CAC i CACIB

Serdecznie gratuluję!
 

Zielona Góra, 6 czerwca 2011r.


Skarby w odwiedzinach w Tu Pilnuje

Birma Tesoro Mio i Bisco Tesoro Mio – zwany Brunem wraz ze swoimi właścicielkami Beatką i Alą spędziły przemiłe popołudnie u Oli w zaprzyjaźnionej Hodowli Hovawartów TU PILNUJE.

Malce brykały, skakały i spały. Czas upłynął im szybko. Oto kilka fotek z tej wizyty.

tesoro miotesoro miotesoro mio
tesoro mioTesoro Miotesoro mio

 

foto: Ala i Beata

Oli maluszki się spodobały. Napisała o nich: "...są ładne i bystre. Przyjemnie było patrzeć na dwa mocne, poprawnie zbudowane i pięknie wypigmentowane blondasy, które z niesłabnącą werwą bawiły się ze sobą prawie bez przerwy przez 3 godziny."

Olu dziękuję za ugoszczenie moich koleżanek i Idrisskowych malców.

Zielona Góra, 27 maja 2011r.


 

pozdrowienia z ustronia

Skarby skończyły już 4 miesiące. Z pozdrowieniami z Ustronia Alina przesłała nam małą partię zdjęcić  Brunka - Bisco TESORO MIO.

tesoro miotesoro miotesoro mio

foto: Alina
Zielona Góra, 24 maja 2011r.


Interchampionat Irona Chatka Zielarki

IRON Chatka Zielarki - brat naszej Idriss oficjalnie został INTERCHAMPIONEM FCI.

Serdeczenie gratulujemy Ironowi, Alicji i Romkowi. Życzymy dalszych sukcesów.

Zielona Góra, 20 maja 2011r.


Majowy MARKUSEK TEAM

Idriss Chatka Zielarki

 


Kolejny dobrze wykorzystany weekend :D.

Przez trzy dni ćwiczyłyśmy dzielnie na placu w Stożnym pod okiem Pavla Markuska.

Poczynania Idriss  można zobaczyć  TUTAJ.Zielona Góra, 8-10 kwietnia 2011r.


Rozpoczęcie sezonu szkoleniowego

Idriss Chatka Zielarki

 

No i się doczekałyśmy. Wróciłyśmy z Idriss na plac treningowy. Idi dzielnie pracowała jak na tylu miesięczną przerwę. Przed nami, do następnego spotkania z MARKUSKIEM TEAM, plan do zrealizowania. Doszlifowanie posłuszeństwa oraz trening wytrzymałościowy.

Za miesiąc kolejne spotkanie :D

Zdjęcia z weekendu znajdują się TUTAJ.

Zielona Góra, 8-10 kwietnia 2011r.


 

Iron podbija Litwę

Wielkie gratulacje dla Irona i jego właścicieli !!!  Iron Chatka Zielarki (brat Idriss) po raz kolejny nie pozostawił swojej konkurencji cienia wątpliwości, że jest najlepszy !

Na Międzynarodowej Wystawie w Wilnie wygrał z uzyskując:
19.03.2011 : CWC, CACIB, BOB i tytuł Zwycięzca Litwy
20.03.2011 : CWC i CACIB

Trzymam kciuki za dalsze występy i mam nadzieję, że któryś ze Skarbów pójdzie w ślady wujka.


Skarby w nowych domach

Tesoro Mio

 


Wszystkie Skarby zostały już połączone ze swoim rodzinami. W poniedziałek razem z Agnieszką, Hanią, Asią i Krzysztofem pojechał Bugatti, TUTAJ można zobaczyć jak radzi sobie w nowym domku. Dziś natomiast ruszył z Anią i Milunią w podróż do Straszyna pod Gdańskiem Battista zwany Brego.

 

Zielona Góra, 24 marca 2011r.


 

Czas rozstań

Idriss Chatka Zielarki


 
Naszedł czas rozstań. Szczeniaki zaczynają wyjeżdżać do nowych domów.

Swoje nowe rodziny uszczęśliwają już Birma, Bisco i Bruss. W dziale o Historii Miotu B znajduje się już relacja z ich pierwszych chwil w nowych domkach.

 

Zielona Góra, 20 marca 2011r.


 

Siódmy tydzień za nami

tesoro mio

 

Czas niesamowicie szybko ucieka. Skarby ledwie, co się urodziły, a już będą rozjeżdżać się do nowych domów. Maluszki są po przeglądzie związkowym i weterynaryjnym. Poddane także zostały testowi pozwalającemu określić uzdolnienia szczeniaczka.

Szczegółowa relacja z tych wydarzeń oraz naszego tygodnia pełnego wrażeń znajduje się TUTAJ.

Zielona Góra, 14 marca 2011r.


 

Dzień Kobiet

 

Wszystkim Kobietom wszystkiego NAJ od trzech babeczek: Birmusi, Idrisski i mnie :D

Birma Tesoro Mio

 

Zielona Góra, 8 marca 2011r.


Nowinki, nowinki

tesoro mio hovawartNo właśnie nowinki ...

Zgodnie z tradycją weekend mieliśmy bardzo atrakcyjny. W sobotę w Drzonkowie pod Zieloną Górą odbyła się Krajowa Wystawa Psów Rasowych. Tym razem, byłam na niej wyłącznie jako obserwator i opiekun małego Fisza z Krainy Żabek. Jestem pod wrażeniem oceniania sędziny Pani Anny Kochan. Skrupulatnie przyglądała się psom oceniając przede wszystkim ich budowę, ruch, wygląd. Oczywiście najbardziej kibicowaliśmy Carmen i jej przewodniczce Kasi. Carmen mimo całkowitej wręcz utraty okrywy włosowej po szczeniakach zaprezentowała się bardzo ładnie. Była wręcz pod dodatkowym obstrzałem sędziny, gdyż bez włosa każdy defekt budowy dokładnie widać. Dzielnie zdobyła swoje CWC.

Popołudnie upłynęło nam gościnnie i kawowo. Niestety moich sympatycznych gości poczęstowałam tylko resztką sernika, której nie udało się ukraść Idriss. Moja ukochana suka była tym razem sprytniejsza ode mnie i zwędziała 2/3 blachy.

W dziale o Historii Miotu B pojawił się także opis moich maluszków. Każdy z malców jest inny i każdy inaczej zawładnął moim sercem. Chętnych zapraszam na stronę z opisem – KLIK.

Zielona Góra, 7 marca 2011r.


 

Pierwszy spacer

tesoro mio hovawart
Weekend obfitował w atrakcje. Odwiedzili nas znajomi z dziećmi, a przede wszystkim Ci najbardziej przez nas oczekiwani - właściciele Skarbów. Mieliśmy przyjemność poznać Alę i Mariusza oraz ponownie ugościć Beatę i Kubę. Dodatkowo maluszki były na pierwszym w swoim życiu spacerze.

Szczegółowa relacja z ostatniego tygodnia znajduje się TUTAJ.

Zielona Góra, 28 luty 2011r.


 

Pierwszy miesiąc życia za Skarbami

 

Skończył się kolejny, czwarty tydzień życia Skarbów. Weekend obfitował w gości, a my korzystając ze sposobności pstrykaliśmy fotki. Małe sprawozdanie z wizyt można poczytać w Historii Miotu B KLIK – a fotki obejrzeć w Szczeniaczkowej Galerii - KILK.

Maluszki zaczynają wykazywać już pewne cechy charakteru. Pod koniec tygodnia postaram się napisać o każdym z nich krótką charakterystykę.

tesoro mio hovawarthovawart tesoro miotesoro mio

 


Socjalizacja Skarbów

tesoro mio


Skarby
rozpoczęły 4 tydzień życia, weszły w etap socjalizacji, która potrwa najbliższe kilka tygodni. Malce muszą nauczyć się funkcjonować w świecie ludzi i zwierząt.

O tym jak wyglądają pierwsze początki socjalizacji możecie poczytać w Historii Miotu B - KLIK.

 

Zielona Góra, 15 luty 2011r.


 

Mniamuśne jedzonko

hovawart tesoro mioMaluszki poznały nowe smaki. Zanurzyły pysie w smaczym starterku. Oczywiście więcej było zabawy z całym jedzeniem, niż samego jedzenia. Na szczęście umorusane mordki zostały dokładnie wylizane przez mamusię.

Birma poznała także swoją Panią i Pana. Beatka z Piotrem i Kubą spędzili w sobote kilka godzin ze swoim maluszkiem. Dodatkowe mizianko zapełewniła stadku także Ola i moja przyjaciołka Ilonka.

Wszystkim miziaczom serdecznie dziękuję.

Szersza relacja TUTAJ oraz nowy NEWS.

Zielona Góra, 12 luty 2011r.


 

Maluszki rosną

hovawart tesoro mio
Nasze Skarby
skończyły już dwa tygodnie, obecnie weszły w okres PRZEJŚCIOWY, zwany okresem burzliwych zmian. W tym cza­sie otwie­rają się oczy, prze­wody słuchowe, wyrzy­nają  zęby. Szczeniaki próbują już same jeść i chodzić na czterech łapach, zaczy­nają pierw­sze zabawy.

Więcej o tym jak wyglada życie Skarbów w tym okresie możesz przeczytać TUTAJ-KILK

 

Zielona Góra, 9 luty 2011r.


 

Rozrywkowy weekend

hovawart tesoro mioOj działo się działo w weekend. Wszystkie maluszki otworzyły już oczka, a także opanowały pierwszy sport - sprint na kilkanaście centymetrów - czyli jak najszybciej dotrzeć do cycuszka mamusi.

Ale to nie koniec wrażeń Skarbów. W sobotę przyjechały cioteczki hovkowe. Wymiziały maluszki, które wręcz odpłynęły na ich kolanach i rękach. Wieczorkiem dodatkowe mizianko zapewniła im moja przyaciółka Ilonka.

Większa relacja w Historii Miotu  B -  KLIK.

Zielona Góra, 5 luty 2011r.


 

Maluszki ćwiczą

Od dziś zaczynam Wczesną Stymulację Neurologiczną szczeniaczków. Wiecej informacji na ten temat oraz zdjecia z ćwiczeń możecie zobaczyć - TU - klik.


SKARBY są już wśród nas

Dziś - 24 stycznia 2011r. - Idriss urodziła pięć przepięknych SKARBÓW. Jedną dziewczynkę i cztery pieski.

Maluszki i mama czują się dobrze. Szczegółowa relacja z porodu oraz z codziennego życia maluszków w zakładce Szczenięta - Miot B.
Serdecznie zapraszam do śledzenia losów maluszków w zakładce Tajemnica Idrisskowego brzuszka i oglądania ich Galerii.

hovawart tesoro miohovawart tesoro miohovawart tesoro mio


Nowy dział

Postanowiłam nieco usystematyzować nowo powstającą historię o TAJEMNICY IDRISSKOWEGO BRZUSZKA. To niesamowite uczucie móc uczestniczyć w jej tworzeniu. Mam wszak o czym pisać, bo już za dwa tygodnie przyjdą na świat Moje Skarby.

Zapraszam serdecznie do zaglądania i śledzenia poczynań Skarbów - KLIK.