Hodowla hovawartów

TESORO MIO – mój skarb

przydomek hodowlany FCI nr 1351/09 zarejestrowany 18.11.2009r.

Tesoro Mio FCI to hodowla domowa, zarejestrowana w ZKwP - Związku Kynologicznym w Polsce i FCI - Międzynarodowej Federacji Kynologicznej.

nasze hodowlane motto: "polepszać - nie pomnażać"

     Długo szukaliśmy nazwy, która odzwierciedli to, czym jest dla nas nasza suczka. Idriss wniosła do naszego domu szczęście, radość oraz codzienną aktywność. Idi jest naszym wiernym kompanem i przyjacielem, jest spełnieniem naszych marzeń. Jest NASZYM SKARBEM. Chcielibyśmy, by szczenięta z naszej hodowli stały się takim skarbem dla ich właścicieli.

     Hodowla TESORO MIO jest hodowlą domową. Hodowanie psów nie stanowi dla nas źródła dochodu – zarabiamy na życie w inny sposób. Jest to zatem raczej hobby niż chęć wzbogacenia się.  Wierzymy, że hodowanie psów głównie dla zysku nie sprzyja rozwojowi rasy, a także w pewien sposób niszczy związek między psem a człowiekiem.hovawart

     Do naszych głównych założeń i celów hodowlanych należą: zdrowie, zrównoważona psychika i dobra socjalizacja. Pies na co dzień przebywa z nami w mieszkaniu, nie zaś w zewnętrznym kojcu. Ma ciągły kontakt z ludźmi – przede wszystkim z dziećmi, innymi psami i zwierzętami.

     Wybór partnera dla naszej suczki jest dla nas trudny. Szukamy reproduktora z doskonałą psychiką i temperamentem oraz prawidłowym eksterierem. Zależy nam, aby  szczenięta były jak najbardziej zbliżone do wzorca rasy, zarówno pod względem cech charakteru jak i wyglądu. Hovawart to nie pies na kanapę, to pies o mocnej psychice, odważny, z dobrym popędem stróżująco-obronnym, a zarazem przyjacielski dla ludzi i chętny do pracy.  Właśnie na takich szczeniętach nam zależy.  Marzymy, aby psy z naszym przydomkiem odnosiły w przyszłości sukcesy na wystawach i w konkursach pracy, ale przede wszystkim pragniemy, aby były  dla Was najwspanialszymi na świecie przyjaciółmi.