Priorytety hodowlane

hovawart z kotem    Hodowla TESORO MIO jest hodowlą domową. Hodowanie psów nie stanowi dla nas źródła dochodu – zarabiamy na życie w inny sposób. Jest to zatem raczej hobby niż chęć wzbogacenia się.  hovawart i kot

Do naszych głównych założeń i celów hodowlanych należą:
- zdrowie,
- zrównoważona psychika,
- prawidłowy eksterier.

     Pies na co dzień przebywa z nami w mieszkaniu, nie zaś w zewnętrznym kojcu. Ma ciągły kontakt z ludźmi – przede wszystkim z dziećmi, innymi psami i zwierzętami.

     Wybór partnera dla naszej suczki jest dla nas trudny. Szukamy reproduktora z doskonałą psychiką i temperamentem oraz prawidłowym eksterierem. Zależy nam, aby  szczenięta były jak najbardziej zbliżone do wzorca rasy, zarówno pod względem cech charakteru jak i wyglądu. Hovawart to nie pies na kanapę, to pies o mocnej psychice, odważny, z dobrym popędem stróżująco-obronnym, a zarazem przyjacielski dla ludzi i chętny do pracy.  Właśnie na takich szczeniętach nam zależy.  Marzymy, aby psy z naszym przydomkiem odnosiły w przyszłości sukcesy na wystawach i w konkursach pracy, ale przede wszystkim pragniemy, aby były  dla Was najwspanialszymi na świecie przyjaciółmi.