3 interesujące dzikie zwierzęta

3 interesujące dzikie zwierzęta

Natura posuwa się do przodu, tworząc coraz więcej nowych gatunków zwierząt. Nigdy żadnego ze swoich dzieł nie powtórzyła dwa razy.

W tym artykule przybliżymy Ci 3 niezwykle ciekawych dzikich zwierząt.

Moloch straszliwy

Moloch straszliwy to jaszczurka z rodziny agamowatych, pokryta w pełni funkcjonalnymi, ostrymi kolcami. W wielu kulturach jest postrzegana jako wcielenie zła ze względu na swoje cechy fizyczne, co jest mylnym wrażeniem, ponieważ pomimo swojego wyglądu jest całkowicie nieszkodliwa.

Moloch straszliwy jest w stanie pić wodę przez skórę. Poza tym tak jak kameleon, potrafi zmieniać kolor, co pomaga mu lepiej się kamuflować. Żywi się głównie mrówkami, łapiąc je językiem, tak jak mrówkojad. Podczas ataku wkłada głowę między nogi, pokazując sztuczną głowę z kolcami, by odstraszyć przeciwnika.

Golec piaskowy

Ten kretoszczur zamieszkuje Afrykę Wschodnią. Nigdy nie wychodzi ze swoich podziemnych korytarzy, które są kopane przez niego za pomocą zębów. Jest ślepy, ale ma dobrze rozwinięty słuch i węch. Jego kolonie są podzielone na kasty, które składają się z królowej, dominujących samców, oraz robotników obojga płci. Golec piaskowy jest odporny na raka i choroby sercowo-naczyniowe.

Ratel miodożerny

Ratel miodożerny, znany również pod nazwą miodożer oraz pszczoło-jamnik, to nieduże zwierzę należące do rodziny łasicowatych. Jego skóra jest wytrzymałą zbroją, elastyczną, ale też nieprzylegającą ciasno do ciała, co sprawia, że jest w stanie wywinąć się z paszczy wroga. Miodożer potrafi wspinać się na wysokie drzewa, z łatwością pokonuje skaliste tereny i gęste krzewy. Ratel miodożerny jest odporny na trucizny. Wszystkie te cechy sprawiają, że jest odważny i lekkomyślny, potrafi bez żadnych oporów stanąć do walki z takimi zwierzętami jak kobra, hiena czy nawet lew.