Jakie zabawki kupić dla psa?

Jakie zabawki kupić dla psa?

Zabawa jest bardzo ważna dla każdego zwierzaka. Dzięki niej szczeniaki uczą się nowych rzeczy, a dorosłe psy mogą się zmęczyć i być zdrowsze. Jednak nie wszystkie zabawki są bezpieczne dla pupili. Warto sprawdzać z czego zrobione są dane rzeczy oraz na ile są wytrzymałe. Trzeba pamiętać, że pies podczas zabawy używa zębów w związku z tym niektóre gadżety mogą przetrwać dosłownie jeden dzień.

Co kupić do zabawy szczeniakowi?

Szczeniak dopiero poznaje świat. Warto zapoznawać go z przeróżnymi dźwiękami, powierzchniami, smakami i aktywnościami. Świetnie sprawdzają się szarpaki stworzone z grubych sznurków lub z polaru, choć te drugie są mniej wytrzymałe. Dzięki szarpakowi szczeniak może szybciej zgubić zęby mleczne. Poza tym zachęcamy zwierzaka do rozwijania zachowań łowczych. Oczywiście po każdej zabawie warto na koniec nagrodzić psa przekąską.

Jakie zabawki dla starszego psa?

Starsze psy też chętnie bawią się ze swoimi właścicielami. Nawet, jeśli zwierzak nie jest już tak mobilny jak w okresie szczenięcym, to nadal można umilić mu życie. Świetnym rozwiązaniem są maty węchowe. Do wnętrza maty właściciel wsypuje jedzenie, a zadaniem psa jest znalezienie przysmaków wśród wystających, materiałowych frędzelków. Jest to swego rodzaju praca umysłowa dla psa, która ma niebagatelne znaczenie. Dzięki takiej rozrywce zwierzak może się zrelaksować, wyładować nadmiar energii, a potem najedzony spokojnie idzie spać.

Jakich zabawek unikać?

Niestety bardzo często zdarza się, że pies w trakcie zabawy połknie kawałek gumowej piłeczki, albo fragment gryzaka. To niezwykle niebezpieczna sytuacja, ponieważ może doprowadzić do zatkania światła jelit. Jeśli coś takiego przydarzy się zwierzakowi, to opiekun powinien jak najszybciej udać się do lekarza weterynarii. Jednak lepiej w ogóle zapobiegać takim sytuacjom, poprzez kupowanie dobrej jakości zabawek. Szarpaki, gryzaki czy piłki powinny być wykonane z twardszych i odpornych na gryzienie materiałów. Lepiej unikać zabawek z wystającymi elementami, które pies mógłby odgryźć. Na zabawki dla zwierzaków nie nadają się też pluszaki. Czworonożny przyjaciel podczas zabawy może odgryźć sztuczny nos czy oko misia, a potem je połknąć.

1 thoughts on “Jakie zabawki kupić dla psa?

  1. Jeden etolog powiedział mi, że nie jest zalecane kupowanie dużo zabawek, bo psy się nimi szybko znudzą.

Comments are closed.